To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

brodzik

 

!!!

Utrzymywanie właściwej higieny podopiecznego zapobiega powstawaniu odleżyn i innych problemów dermatologicznych oraz wpływa korzystnie na jego samopoczucie.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla Państwa.

 

Zwykły brodzik.a mycie nepełnosprawnego ruchowo podopiecznego w pozycji siedzącej.

 

Najwygodniej umyć podopiecznego w brodziku gdy brodzik jest płaski a przestrzeń dostępna dla WÓZKA TOALETOWO-PRYSZNICOWEGO. Wówczas po prostu wjezdżamy pchajac podopiecznego na takim wózku do brodzika i pomagamy podopiecznemu wziąć prysznic.

 

Gdy brodzik nie jest płaski to wówczas raczej nie wjedziemy do niego wózkiem toaletowo-prysznicowym, wówczas podopieczny siedzący powinien być transferowany do zwykłego brodzika za pomocą PODNOŚNIKA PODŁOGOWEGO lub SUWNICOWEGO z zastosowaniem odpowiedniej PODWIESZKI kąpielowej.

 

Problemem bywa nie tyle sam brodzik co dostęp do niego.

 

Przy dobrym dostępie do zwykłego brodzika do transferu podopiecznego można wykorzystać PODNOŚNIK PODŁOGOWY.

 

Przy podopiecznym niepełnosprawnym ruchowo w stopniu znacznym i przy niedostatecznym dostępie do zwykłego brodzika mamy do wyboru:

 

Często konieczność albo przystosowania przestrzeni do mobilności podnośnika podłogowego (może być konieczne poszerzenie drzwi lub/i zlikwidowanie obudowy brodzika) albo dla pracy podnośnika suwnicowego.

 

Dla komfortowego i bezpiecznego mycia podopiecznego pod prysznicem koniecznym jest zastosowanie odpowiednich krzesełek lub taboretów prysznicowych, których przykładowe modele przedstawiamy na filmach poniżej.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia tematu a nawet w celu dokonania przez nas wizji lokalnej dla zasugerowania najlepszego rozwiązania.

Film - przyścienne, odchylane krzesełko prysznicowe


Film - przestawny taboret łazienkowy


Film - przestawne krzesło łazienkowe


Film - przestawny taboret łazienkowy trójkątny