wózki inwalidzkie wykonane ze stopów lekkich

 

WÓZEK INWALIDZKI DLA AKTYWNYCH w nomenklaturze Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) określany jako "wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich"

 

DOTACJA (refundacja) z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ)

 

Uprawnionym do refundacji NFZ jest każdy obywatel ubezpieczony w NFZ, któremu uprawniony lekarz zleci zaopatrzenie a NFZ potwierdzi to zlecenie swoim stemplem.

W Łodzi ów "cenny stempel" można uzyskać w sali obsługi NFZ przy ulicy Kopcińskiego 56 (przeszklony budynek obok sądu, po lewej stronie od dawnego "Polmosu"), godziny pracy - kliknij tutaj

 

Możemy pomóc w BEZPŁATNYM zaopatrzeniu w:

  • wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich dla dorosłych - kod NFZ P.129.00; jest to wózek dla osób z dysfunkcją nóg ale sprawnych manualnie na tyle by przy pomocy ciągów kół napędowych wózka samodzielnie poruszać się na wózku inwalidzkim (np. często osoby po amputacjach lub z powypadkowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego)
  • wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich dla dzieci i młodzieży - kod NFZ P.129.01; jest to wózek dla dzieci / młodzieży z dysfunkcją nóg ale sprawnych manualnie na tyle by przy pomocy ciągów kół napędowych wózka samodzielnie poruszać się na wózku inwalidzkim (np. często dzieci z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi)

3 kroki do uzyskania refundacji z NFZ:

  1. zlecenie od uprawnionego lekarza (druk zlecenia do pobrania tutaj) - wyszczegónienie uprawnionych lekarzy wg specjalności do pobrania tutaj
  2. stempel z NFZ na zleceniu
  3. gdy już zdobędziesz stempel z NFZ to zapraszamy z podstemplowanym zleceniem do kontaktu z nami. Pomożemy zrealizować refundowane przez NFZ zaopatrzenie wyszczególnione powyżej.