To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

zwykły sedes

Jak pomóc podopiecznemu niepełnosprawnemu ruchowo w załatwieniu potrzeb fizjologicznych w pozycji siedzącej?

 

Jednym z rowiązań jest ZWYKŁY SEDES

 

!!!

Dowiedziono naukowo, że najbardziej korzystnym dla zdrowia podopiecznego jest możliwie najbardziej naturalne załatwianie przez niego swoich potrzeb fizjologicznych czyli w przypadku podopiecznego mogącego siedzieć najlepszym jest załatwianie się na wózku toaletowo-prysznicowym lub na sedesie.

 

Najbardziej komfortowym dla opiekuna są natomiast rozwiązania najmniej korzystne dla zdrowia podopiecznego czyli stosowanie u podopiecznego pieluchomajtek lub cewnikowanie...

stosowanie pieluchomajtek - zawsze będzie zwiekszać ryzyko powstania odleżyn natomiast stosowanie cewników będzie zwiększać ryzyko infekcji pęcherza moczowego.

 

Jeżeli to tylko możliwe - u podopiecznych siedzących do załatwiania ich potrzeb fizjologicznych stosuj transfer podopiecznego na wózek toaletowo-prysznicowy lub transfer na sedes.

 

Najprościej - nie ma wtedy ograniczeń mobilności jak w przypadku sedesu - niesamodzielny podopieczny mogący siedzieć na wózku może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne dzięki zastosowaniu WÓZKA TOALETOWO-PRYSZNICOWEGO

 

Jeżeli jednak nie mamy wózka toaletowo-prysznicowego to można podopiecznego przetransferować na sedes stosując albo PODNOŚNIK PODŁOGOWY albo PODNOŚNIK SUWNICOWY i odpowiednią PODWIESZKĘ toaletową.

 

Technicznie - transfer jest dostępny gdy jest odpowiednia przestrzeń do zastosowania danego typu podnośnika. W celu doboru optymalnego rozwiązania prosimy o kontakt.

 

Przykłady transferu zaprezentowane są na poniższych filmach.

Film - prezentacja zastosowania podnośnika podłogowego - transfer pacjenta z wózka inwalidzkiego na sedes


Film - prezentacja zastosowania podnośnika suwnicowego - transfer pacjenta z łóżka na sedes